|
Wirtualny Sejm Symulacja Polityczna PBF. Wcielamy się w role posłów wybranych w wyborach w 2005 roku
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Anna Carlsson
Socjaldemokracja Polska
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 295
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Wto 23:51, 07 Maj 2013 Temat postu: [SdPl] Klara Holstein nową szefową koła poselskiego |
|
|
Do sali konferencyjnej wchodzą Anna Carlsson i Klara Holstein. Głos zabiera ta pierwsza...
Witam bardzo serdecznie panie i panów dziennikarzy oraz widzów przed telewizorami. Z powodów prywatnych podjęłam decyzję o zrzeknięciu się funkcji szefowej Koła Poselskiego Socjaldemokracji Polskiej. Na to miejsce wybrana została Klara Holstein - wielka eurokomunistka, zwolenniczka budowy zjednoczonej socjalistycznej Europy, wspaniała kobieta. Opinii publicznej nie jest zbyt dobrze znana, jednak jej mrówcza praca na rzecz budowy socjalizmu została przez posłów SdPl doceniona. Może niech teraz nowa pani przewodnicząca zabierze głos (uśmiech).
Klara Holstein zaczyna przemawiać...
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Klara Holstein
Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 0:50, 08 Maj 2013 Temat postu: |
|
|
Towarzysze i towarzyszki !
Obejmuję władzę w partii z nadzieją na lepsze czasy dla Polskiej lewicy. Nie musimy już dłużej zgadzać się na dziki neoliberalizm i chory konserwatyzm w SLD. Dla Polaków jest alternatywa w postaci Socjaldemokracji Polskiej. Od czasu śmierci towarzyszki Kozłowskiej władzę w SLD przejął element skrajnie liberalny gospodarczo, a wszyscy dobrze wiemy, że dalszy liberalizm gospodarczy oznacza jeszcze większy wyzysk. Nie musimy się zgadzać na likwidację miejsc pracy, na dalszą dominację kościoła w życiu publicznym, na dalsze ubóstwo, zniewolenie i zmuszenie do uciekania z kraju za chlebem. Nie musimy się dłużej zgadzać na to, by nasze prawa były w naszym kraju łamane.
Nie będziemy tacy, jakich chce nas widzieć konserwatywna prawica. Nie będziemy grzecznymi lewicowymi neoliberałami, którzy milczą, gdy odbiera się kolejne prawa pracownicze !
Musimy dziś zacisnąć pięść, w walce o lepsze jutro i lepszą przyszłość.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Klara Holstein
Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Śro 0:51, 08 Maj 2013 Temat postu: |
|
|
Chciałbym również opowiedzieć coś o sobie.
Przebyłam długą drogę w walce o europejski socjalizm demokratyczny.
Zarówno w II RP, w ZSRR, w NRD, w PRL jak i w Szwecji.
Jestem doświadczoną działaczką feministyczną i partyjną. Dlatego chciałabym zachęcić wszystkich mieszkańców Warszawy, by w wyborach na prezydenta miasta, oddali swój głos na mnie. A do mieszkańców całej Polski apeluję, by podczas wyborów samorządowych wybrali rozsądek i wybrali lepszą przyszłość. Podziękujmy już wszelkim neoliberałom i konserwatystom. Nadszedł czas na zmiany !
Mój życiorys można przeczytać w książce, wydanej przez wydawnictwo Le Monde Diplomatique Polska "Klara Holstein. Życie i walka", przedstawiam państwu jej streszczenie:
Cytat: |
Klara Holstein de domo Kowalewicz (ur. 13 grudnia 1924 r. we Włodawie), polityk, pisarka, malarka, działaczka LGBT, działaczka komunistyczna, działaczka ekologiczna, wojskowa, etyczka, filozofka. Pochodzi z zamożnej rodziny ziemiańskiej, która posiadała majątek pod Włodawą.
Lata młodości
W latach 1935-1939 uczęszczała do elitarnego gimnazjum żeńskiego w Warszawie. W momencie wkroczenia do Włodawy wojsk ZSRR ojciec Klary zrzekł się majątku na rzecz państwa i wraz z całą rodziną przeprowadził się do Kijowa, gdzie został dyrektorem produkcji w kombinacie maszynowym. W Kijowie Klara uczęszczała do liceum. W czerwcu 1942 zgłosiła się do służby wojskowej w Armii Czerwonej, jednak w ostateczności trafiła do nowo tworzonej armii polskiej generała Berlinga. W armii Berlinga na początku służyła w piechocie, brała udział w wyzwalaniu Warszawy oraz Gdańska. W kwietniu 1945 została oficerem politycznym w LWP oraz wstąpiła do PPR. W maju 1945 brała udział w zdobywaniu Berlina, za co otrzymała stopień porucznika LWP. Podczas stacjonowania w strefie okupacyjnej w miejscowości Ahlbeck, nad morzem bałtyckim poznała młodą działaczkę socjalistyczną i antyfaszystowską - Elisabeth Holstein (ur. 1924), z którą do dzisiaj pozostaje w związku. W styczniu 1946 zrezygnowała z dalszej służby w wojsku i razem ze swoją partnerką zamieszkała w Warszawie, gdzie studiowała pedagogikę, ekonomię polityczną, filozofię marksistowską oraz prawo. W latach 1949-1952 studiowała również zaocznie filologię germańską. Po zjednoczeniu PPR i PPS wstąpiła do PZPR. W maju 1952, po ukończeniu studiów rozpoczęła praktykę w prokuraturze rejonowej w Warszawie, które skończyła w 1955, nie kontynuowała jednak nauki i pracy w tym zawodzie. W latach 1955 - 1957 pracowała na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie współtworzyła nowo otwarty Instytut Seksuologiczny, zajmowała się w nim promowaniem praw osób homoseksualnych, jako nierozerwalnych z filozofią marksistowską i budowaniem socjalizmu na zasadach demokratycznych.
Na emigracji
W czerwcu 1957 podjęła z partnerką decyzję o wyjeździe do NRD, gdzie otrzymali apartament przy Karl-Marx-Strasse, a sama Elisabeth otrzymała pracę jako kierowniczka w polsko-niemieckim biurze tłumaczeniowym. Klara wstąpiła do Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności oraz odbyła kilkumiesięczne praktyki w zakładzie poprawczym w Poczdamie, dzięki którym rok później opublikowała swą słynną pracę "Resocjalizacja młodzieży w duchu demokratycznego marksizmu", dzięki której w 1959 otrzymała tytuł profesora nauk humanistycznych na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie Wschodnim. W czerwcu 1959 Klara Kowalewicz została dyrektorką renomowanego gimnazjum w Berlinie, a już 14 maja 1963 została kuratorem głównym oświaty na miasto i gminę Berlin. W lipcu 1963 została wybrana przewodniczącą Socjalistycznego Związku Homoseksualistów w NRD, po jego założeniu miesiąc wcześniej.
W latach 1964-1966 pracowała na Kubie, jako wolontariuszka.
W grudniu 1966 została wybrana na deputowaną do Volksammeru z ramienia Demokratycznej Ligi Kobiet, to z jej inicjatywy wykreślono w 1967 haniebny artykuł 175, którzy przewidywał karę za homoseksualizm (w przeciwieństwie do RFN, która zniosła ten przepis dopiero w 1969, w Niemczech Wschodnich był to jednak przepis martwy i nieużywany od 1948 roku). 7 października 1969 Klara Kowalewicz została odznaczona orderem XX lecia Niemieckiej Republiki Demokratycznej. W latach 1970-1971 przebywała na stypendium naukowym w Szwecji, gdzie na potrzeby Uniwersytetu Humboldta badała wpływ socjalizmu rynkowego na funkcjonowanie szwedzkich zakładów pracy, za wyniki swojej pracy została uhonorowana nagrodą państwową I stopnia.
Epizod warszawski
W lipcu 1971 postanowiła powrócić do kraju, gdzie do władzy doszła nowa ekipa Edwarda Gierka. Klara kupiła razem z partnerką willę w Otwocku i podjęła pracę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie wykładała filozofię marksistowską oraz pedagogikę. Prowadziła również w całym kraju wykłady z zakresu pedagogiki socjalistycznej opartych na zasadach równości i demokracji. W 1972 założyła Europejskie Stowarzyszenie Jedności, które propagowało ideę socjalistycznej Europy zjednoczonej.
W latach 1974-1975 na zaproszenie władz fińskich Klara przebywała w Helsinkach, gdzie doradzała w reformie szkół fińskich na wzór NRD.
Kariera w NRD
W grudniu 1976 wróciła do NRD, gdzie została ponownie wybrana do Volksammeru i gdzie wystąpiła z feministyczną inicjatywą wprowadzenia obowiązkowego poboru do Armii NRD również dla kobiet, spotkał się on jednak ze złym przyjęciem w konserwatywnym skrzydle NSPJ i przez to, Erich Honecker nie mógł wprowadzić go w życie. 17 lipca 1977 Klara Kowalewicz otrzymała obywatelstwo NRD i od tej pory posługuje się podwójnym obywatelstwem. 19 lipca 1978 podczas XII kongresu Ligi Kobiet NRD, Klara została wybrana na przewodniczącą tej organizacji, funkcję tą pełniła przez 4 lata. Tego samego roku została również wybrana na członka Komitetu Miejskiego NSPJ w Berlinie.
Stan wojenny
13 grudnia 1981 na wieść o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego, razem z załogą, która dostarczała dary dla Polaków z NRD wjechała do Polski. W Katowicach wzięła udział w nadzwyczajnym zebraniu PZPR i razem z radykalnym skrzydłem w partii pod wodzą Wsiewołoda Wołczewa wystosowała list do kierownictwa KPZR, domagając się interwencji ZSRR w Polsce i nazywając rząd PRL 'niezdolnym do dalszej budowy socjalizmu w Polsce', a generała Jaruzelskiego 'konserwatywnym katolikiem, który z socjalizmem nie ma nic wspólnego'. Podczas publicznego wystąpienia 4 stycznia 1982 Klara Kowalewicz wezwała do 'natychmiastowej rozprawy z kościołem i wrogami socjalizmu w Polsce, którzy dążą do wojny domowej i ostatecznego zniszczenia 35-letniego dorobku Polski Ludowej'. Za swoje niewygodne dla władzy wypowiedzi została pozbawiona legitymacji partyjnej oraz na prośbę prymasa Glempa zmuszona do wyjazdu do NRD.
Ponownie w NRD
W 1982 Klara Kowalewicz została wiceministrem edukacji w NRD. 9 maja 1983 została odznaczona orderem 38. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem. Od 1983 była stałą felietonistką gazety Neues Deutschland.
We wrześniu 1983 Klara opublikowała swoją książkę "Socjalizm Europejski, jako nowa koncepcja zjednoczonego kontynentu", która stała się bestsellerem w NRD. W maju 1984 Klara opublikowała swoje wspomnienia z II wojny światowej, w książce "Moja Służba".
8 marca 1985 na X kongresie LGBT w Poczdamie, po 22 latach zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Socjalistycznego Związku Homoseksualistów NRD.
Po zamordowaniu Olofa Palmego w lutym 1986 współtworzyła niezależną od zachodnich nacisków socjalistyczną komisję, badającą przyczyny jego śmierci, która stwierdziła, że socjaldemokratyczny premier Szwecji został zamordowany na zlecenie CIA. Jej raport nigdy nie ujrzał światła dziennego w USA, a amerykańskie służby groziły jej nawet śmiercią.
18 stycznia 1987 Klara Kowalewicz została wybrana na członka Komitetu Centralnego Niemieckiej Socjalistycznej Partii Jedności, była również kierowniczką wydziału ds. mniejszości seksualnych Demokratycznej Ligi Kobiet. Jako deputowana do Volksammeru była od 1987 współprzewodniczącą parlamentarnej komisji szwedzko-niemieckiej.
W październiku 1989 po inspirowanych przez CIA protestach w Berlinie Wschodnim Klara Kowalewicz żądała rozliczenia podżegaczy wojennych i wrogów zjednoczenia Niemiec. Po zwycięstwie CDU w wyborach do Volksammeru, Klara podjęła decyzję o ucieczce do Szwecji. Gdyby została w NRD, groziłyby jej represje po rozpoczęciu amerykańskiej i zachodnioniemieckiej okupacji.
Na emigracji w Szwecji
W sierpniu 1990 Klara Kowalewicz rozpoczęła pracę na Uniwersytecie Sztokholmskim, gdzie wykładała socjologię oraz organizowała wykłady z zakresu feminizmu i LGBT. 1 maja 1990 Klara wstąpiła do Vansterpartiet.
Nigdy nie przyjęła obywatelstwa RFN, gdy paszport zachodni przysłano jej pocztą, publicznie spaliła go, namawiając od tego wszystkich mieszkańców NRD, którzy nie zgadzają się z okupacją i narzuconym im obywatelstwem. W maju 1992 Klara wraz z partnerką odwiedziły w Chile Ericha i Margot Honeckerów, którzy przeprosili ją, za to, że przez lata ulegali konserwatystom w partii i nie dotychczas nie zalegalizowali małżeństw homoseksualnych. W 1995 Klara brała udział w kampanii za wstąpieniem Szwecji do UE, uznając, że tylko tak można zbudować nowy europejski związek radziecki.
Działalność polityczna w kraju
W styczniu 1997 Klara zdecydowała się na powrót do Polski, gdzie z grupą lewicowych aktywistów utworzyła 8 stycznia 1997 rząd PRL na uchodźstwie w III RP. Tego samego roku podczas pierwszych obrad sejmu RP po wyborach w 1997 wkroczyła na galerię i wraz z grupą działaczy otworzyła obrady sejmu PRL XI kadencji, przed wyprowadzeniem przez straż marszałkowską, zdążyła uchwalić ustawę o małzeństwach homoseksualnych, przez co PRL uznaje się za pierwszy kraj na świecie, który przyjął tego typu regulacje prawne, jednak nie są one stosowane, ponieważ terytorium PRL jest okupowane.
W 1997 Klara zaangażowała się również w kampanię Unii Pracy, nie kandydowała jednak z ich list do sejmu. W styczniu 1998 razem z przyszłą żoną kupiła dom w Gdyni, w którym mieszka do dzisiaj. W latach 1998-2006 wykładała socjologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz działała w organizacjach LGBT, ekologicznych oraz w Ruchu Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka.
W 2001 wstąpiła do Unii Pracy, została w tym samym roku wybrana na posłankę na Sejm RP z list SLD-UP.
10 listopada 2001 Klara Kowalewicz zawarła w Holandii z Elisabeth Holstein związek małżeński, przyjmując nazwisko swojej żony.
Obecnie Klara Holstein jest posłanką na Sejm RP z ramienia SDPL. Legitymuje się obywatelstwem NRD, PRL oraz III RP.
Jest członkinią Die Linke, Vansterpartiet, Socjaldemokracji Polskiej, Komunistycznej Partii Kuby, Kampanii Przeciw Homofobii, Stowarzyszenia Marksistów Polskich, Ruchu Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami 'Animals', Stowarzyszenia Racjonalistów Polskich oraz Socjalistycznego Towarzystwa Ekologicznego im. Ericha Honeckera w Niemczech. Od 1979 jest również honorową członkinią Freie Deutsche Jugend. Klara Holstein mówi biegle w języku polskim, rosyjskim, niemieckim, szwedzkim i hiszpańskim. Jest ateistką.
|
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Klara Holstein dnia Śro 1:15, 08 Maj 2013, w całości zmieniany 5 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|